Wszystkie kategorie
EN

Strona główna>Aktualności>Branżowe

CIĘŻKA SYTUACJA W WYSYŁCE FIREWORKS

Do 3 lipca (Dzień Niepodległości Ameryki) pozostały tylko 4 miesiące i jest to bardzo ważny dzień dla Amerykanów, którzy mają uczcić ten wyjątkowy dzień fajerwerkami. Duże ilości fajerwerków muszą być przewożone na ziemię w Stanach Zjednoczonych przed każdym majem. Wydaje się jednak, że amerykańscy importerzy fajerwerków patrzą na dość smutną sytuację w sezonie 2021.


ruch morski-600x336

Lokalizacje kontenerowców, 13 stycznia (Mapa: MarineTraffic)

Problem z transportem jest bólem głowy od wybuchu pandemii w 2019 roku, spowodował szereg niedoborów kontenerów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i zator w wielu portach obecnie. Pandemia zakłóciła handel w niezwykłym stopniu, podnosząc koszty transportu towarów i stanowiąc nowe wyzwanie dla globalnego ożywienia gospodarczego, zwłaszcza przemysłu pirotechnicznego.


„Pandemia wprawiła światową sieć transportową w totalny chaos, tworząc przeszkody na każdym kroku” - napisał do Departamentu Transportu prezes NFA Steve Houser oraz ponad 1,300 członków NFA, właścicieli i pracowników firmy fajerwerkowej. „Piszemy, abyś natychmiast zbadał port i infrastrukturę transportową naszego kraju, aby zobaczyć, gdzie są wąskie gardła, i natychmiast wdrożyć zmiany niezbędne do usprawnienia systemu i przywrócenia go do warunków sprzed wystąpienia COVID-19. Jeśli nie zostanie to zrobione w ciągu najbliższych kilku tygodni, obawiamy się, że tegoroczny sezon fajerwerków nigdy się nie odbędzie ”.

                                                                                          ------ z saveourfireworks.blogspot.com


Posłuchajmy o tym z wiadomości


„Nigdy nie widziałem czegoś takiego” - powiedział Lars Mikael Jensen, gdy zapytał go Washington Post, szef Global Ocean Network w AP Moller-Maersk, największej firmie żeglugowej na świecie. „Wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw są rozciągnięte. Statki, ciężarówki, magazyny ”. Według raportu NFA (National Fireworks Association) czas wysyłki z Chin do Stanów Zjednoczonych podwoił się z 30 do 60 dni, a koszt wysyłki czterdziestostopowego kontenera z fajerwerkami konsumenckim prawie się podwoił, z ponad 9,300 USD do 17,700 21 USD za pojemnik. Wreszcie rozładunek kontenerowca w porcie Long Beach w Kalifornii zajmuje teraz blisko 1,300 dni. Oto list zwracający uwagę na problemy związane z transportem, logistyką i łańcuchem dostaw amerykańskiego przemysłu fajerwerków konsumenckich do Departamentu Transportu w USA, wysłany przez prezesa NFA, pana Steve'a Housera, podpisany przez ponad XNUMX członków NFA, właścicieli firm fajerwerków i pracowników.


Reszta podpisanych nazwisk nie została pokazana w tym fragmencie

List NFA do Buttigiega dotyczący sezonu 2021_1

List NFA do Buttigiega dotyczący sezonu 2021_2

2021-03-20